Zlecenia produkcyjne comarch xl

Pobierz

Dzięki temu, że program Comarch ERP XL posiada takie moduły jak zamówienia czy sprzedaż szereg tak zwanych działań okołoprodukcyjnych jest już realizowanych automatycznie.. Zasoby rejestrowane w module Produkcja są odpowiednikami konkretnych zasobów wykorzystywanych podczas realizacji procesów produkcyjnych.. Utworzenie technologii TP.. Dodanie Technologii produkcji XLNowaTechnologia.. Metody planowania zleceń: 6.. Od wersji 9.0 systemu Comarch CDN XL, na liście zleceń produkcyjnych dostępny jest filtr: Pokaż status realizacji, który umożliwia wyświetlanie zleceń w zależności od tego czy dane zlecenie ma status: Zaplanowane, Zgrubnie, Zrealizowane, Rozliczono, Do zamknięcia, Zamknięte, Wszystkie.Jak można przeplanować zlecenie produkcyjne w Comarch ERP XL?. Bez względu na to, czy zajmujesz się produkcją seryjną, czy jednostkową, dyskretną lub procesową, prowadzisz działalność projektową lub realizujesz prostą kompletację, oferujemy Ci narzędzia dostosowane do Twoich potrzeb.. Operacje związane z planowaniem: 5.. Operacje związane z planowaniem: 5.. Metody planowania zleceń .Czy jest to produkcja na zamówienie czy na magazyn wymaga wsparcia w zakresie zarządzania.. Krótkie szkolenie on-line pokazujące jak za pomocą wykresu Gantta można przeplanować zlecenie p.Zlecenia produkcyjne: 3.1 Tworzenie nowego zlecenia: 3.2 Planowanie zlecenia: 3.3 Realizacja operacji na zleceniu: 3.4 Wygenerowanie dokumentów ze zlecenia: 3.5 Rozliczenie zlecenia: 3.6 Zamknięcie zlecenia: 4..

Zlecenia produkcyjne: 4.

Utworzony 19/02/2019.. Wybrane zagadnienia: Gniazda robocze w technologii.. Operacje związane z planowaniem: 5.. Nośnikami kosztów w produkcji mogą być wszystkie obiekty produkcyjne, a więc zasoby (np. pracownicy czy maszyny), technologie, operacje, surowce i półprodukty, procesy produkcyjne, realizacje i zlecenia produkcyjne.Wyświetlana jest ilość produktu pochodząca z zamówień zakupu, zleceń produkcyjnych i zamówień wewnętrznych niepowiązanych z innymi dokumentami źródłowymi (tj. ZP, które nie zostało wygenerowane z dokumentów: ZS, BST, ZW lub PLZ), jeżeli termin realizacji wypada po dacie, na którą tworzony jest plan produkcji.3.. Zlecenia produkcyjne: 4.. Operacje związane z planowaniem: 5.. Dopisanie gniazda roboczego do operacji można przeprowadzić z poziomu okna Operacja w technologii na zakładce .Zlecenia produkcyjne: 4.. Kategoria Biuletyny Techniczne, Produkcja.. Dzięki temu, że Comarch ERP XL spełnia najwyższe standardy możliwe jest także .Szkolenie nie wymaga statusu Partnera (firmy zajmujące się sprzedażą i wdrażaniem systemów Comarch ERP).. W praktyce najczęściej taka produkcja jest wykonywana na podstawie zamówienia klienta na wykonanie produktu w konkretnej ilości.Zlecenia produkcyjne: 4..

Zlecenia produkcyjne Informacje ogólne.

Zapraszamy także rozpoczynających pracę z modułem Produkcja Comarch ERP XL Pracowników Partnerów Comarch ERP.Poznanie teoretycznych zagadnień produkcyjnych zawartych w .Zlecenia produkcyjne: 3.1 Tworzenie nowego zlecenia: 3.2 Planowanie zlecenia: 3.3 Realizacja operacji na zleceniu: 3.4 Wygenerowanie dokumentów ze zlecenia: 3.5 Rozliczenie zlecenia: 3.6 Zamknięcie zlecenia: 4.. Spis treści.. Pierwszą najczęściej stosowaną ścieżką jest produkcja w oparciu o zadany produkt.. Metody planowania zleceń: 6.. Przykładowo, rolę zasobów mogą spełniać pracownicy zatrudnieni w .. Możliwe jest również przypisywanie kosztów zewnętrznych - szczegóły tego rozwiązania zostały omówione w rozdziale Przypisywanie kosztu do zleceń.W procesie realizacji zleceń produkcyjnych mogą zostać zastosowane dwie ścieżki postępowania.. Operacje związane z planowaniem: 5.. Metody planowania zleceń: 5.1 Dostępne metody planowania: 5.2 Planowanie wszystkie zasoby: 5.3 Planowanie uproszczone: 5.4 Planowanie szczegółowe: 5.5 Planowanie zgrubne - opis metody - technologia - zlecenie produkcyjne: 6.. Operacje związane z planowaniem: 5.. Przeznaczone jest dla Klientów - użytkowników mających styczność na co dzień z Comarch ERP XL.. Zanim dane zlecenie produkcyjne trafi na produkcje.1.1 Zasoby produkcyjne: 1.2 Gniazda robocze - Definiowanie nowego gniazda - Przypisywanie zasobów do gniazda - Edycja gniazda roboczego zasobu: 1.3 Kalendarze i okresy: 2..

Wybrane zagadnieniaZlecenia produkcyjne: 4.

Operacje związane z planowaniem: 5.. Wybrane zagadnienia: Zasoby.. Dołącz do Społeczności ComarchERP dla produkcji.. Za pomocą zlecenia produkcyjnego realizowany jest proces produkcji - planowanie operacji, jakie mają zostać wykonane, generowanie rezerwacji, realizacja zaplanowanych operacji.. Metody planowania zleceńZapraszamy na krótkie szkolenie, w którym pokażemy jak wykorzystać funkcję kolejkowania zleceń produkcyjnych.Rozliczanie produkcji umożliwia naliczenie kosztów produkcji na produktach końcowych.. Metody planowania zleceń: 6..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt